O festivalu

Kutnohorské léto 2022

Letos už počtrnácté proběhl celoprázdninový festival s názvem Kutnohorské léto, festival netradičních prohlídek památek a dalších zajímavostí v Kutné Hoře a okolí.

Pondělní a úterní večery byly tradičně věnovány večerním prohlídkám sedleckých pamětihodností. V pondělí kostýmovaný průvodce provedl návštěvníky všemi unikátními místy sedlecké katedrály a ukázal jim za svitu svíček, zpěvu gregoriánského chorálu, zvuku varhan a trubky všechny její taje a zákoutí. Při úterní prohlídce kostnice zažili příchozí unikátní prolnutí dvou světů, kdy jeden symbolizuje „memento mori“ a druhý naopak naději na vzkříšení. Na středeční a čtvrteční večery připravilo arciděkanství Kutná Hora noční prohlídky setmělého chrámu svaté Barbory, kde panovala jedinečná atmosféra večera provoněného kadidlem a osvětleného svíčkami při prohlídce přízemí i vyšších pater katedrály. Ve středu se v rámci noční prohlídky středověkého dolu návštěvníci vypravili po stopách kutnohorských havířů a oblečeni v perkytle a havířské helmy se svítilnami se ponořili do kutnohorského podzemí. Jednou z novinek letošního ročníku byl jedinečný zážitek pro milovníky čaje a historie – čtvrteční komentovaná prohlídka „Čaj a stříbro v Kamenném domě“. Podobný program jako v minulých letech přinesl také pátek – ti, kteří mají rádi víno nebo třeba chtěli ochutnat to místní, kutnohorské, navštívili podvečerní netradiční prohlídku kláštera sv. Voršily. Program plný nezapomenutelných zážitků nabídla unikátní páteční noční prohlídka, kdy jeden večer otevíral sedleckou kostnici i katedrálu, obě osvětlené stovkami svíček.

Hned několik různých prohlídek a představení letos připravili ve Vlašském dvoře. Na čtvrteční večery bylo přichystáno představení v podání mladých hereckých nadějí s příznačným názvem „Z příběhů kutnohorských“. Kromě několika kutnohorských pověstí shlédli návštěvníci při krátké procházce podvečerní výhledy na osvětlenou Kutnou Horu. Ve vybrané večery pak navazovala další novinka letošního ročníku – venkovní scénické představení plné tajuplné atmosféry, tance, zpěvu i ohně s názvem „Příběh mince“. Některé páteční večery ožil Vlašský dvůr prohlídkou „Za pověstmi a legendami Kutné Hory“ – ty poutavě a zároveň vtipně přiblížily vznik a historii královského města. Na přelomu července a srpna se návštěvníci bavili při představení „Poslední láska pana Mikuláše“. Ochotnický spolek Tyl přinesl třetí díl historické veselohry, připomínající výraznou osobnost, kronikáře Mikuláše Dačického z Heslova. Ochotníci letos mysleli i na děti – na dva nedělní podvečery připravili kouzelný pohádkový příběh o lásce, kráse, štěstí a jednom popleteném strašidle!

A kdo nechtěl trávit celý den v Kutné Hoře, mohl se vydat za její hranice – na zámku Kačina to letos totiž opět žilo! Na každé prázdninové úterý přichystalo Divadélko Kůzle pohádku „Na Kačině straší“, každý prázdninový čtvrtek lákal Pohádkový zámek Kačina – a to buď „Čarodějná pohádka“ v podání Divadýlka Mrak nebo „O Sněhurce a sedmi trpaslících“ Divadýlka KK. Celkem pět pátečních večerů v červenci a srpnu ožil zámek Kačina Nočními prohlídkami s podtitulem Mnoho povyku pro divadlo v podání Malé Divadelní Kumpanie z Kraje Kouřimského, na pět nedělních odpolední stejného období pak připravily Soubory historických tanců Salome a TempusFugit novou hru s názvem Přítelkyně. Novinkou byly rozverné „Sobotní prohlídky s duchem Rudym“.

Za celou dobu konání festivalu se jen pravidelně opakujících produkcí zúčastnilo přes 59 000 návštěvníků. Během měsíců červenec až září 2022 navštívilo Kutnohorské léto celkem 7 276 platících návštěvníků – což je opět vyšší návštěvnost než v předchozích ročnících! Zásluhu na tom mají nejen ti pořadatelé, kteří značce Kutnohorské léto věří už několik let a pomáhají tím budovat její kvalitu a tradici, ale i ti, kteří se do festivalu zapojují novými nápady. Všem z nich patří velké poděkování - za spolupráci a přípravu produkcí děkujeme Římskokatolické farnosti Kutná Hora – Sedlec, Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora, Českému muzeu stříbra, Národnímu zemědělskému muzeu – zámku Kačina, Muzeu B, Vinným sklepům Kutná Hora s.r.o., Průvodcovské službě Kutná Hora, Ochotnickému spolku Tyl Kutná Hora, a všem dalším, kteří se na zdárném průběhu festivalu podílí. Festival Kutnohorské léto 2022 se konal za podpory Středočeského kraje a Města Kutná Hora.

Celý program Kutnohorského léta 2022

14. ročník celoprázdninového festivalu netradičních prohlídek i jiných zábavných vystoupení v Kutné Hoře a okolí.

Kompletní program Kutnohorského léta 2022 se Vám zobrazí kliknutím na nadpis "Celý program Kutnohorského léta 2022".

Kutnohorské léto 2021

Letos už potřinácté proběhl celoprázdninový festival s názvem Kutnohorské léto, festival netradičních prohlídek památek a dalších zajímavostí v Kutné Hoře a okolí.

Kutnohorské léto 2020

12. ročník celoprázdninového festivalu netradičních prohlídek i jiných zábavných vystoupení v Kutné Hoře a okolí.

Kutnohorské léto 2019

11. ročník celoprázdninového festivalu netradičních prohlídek i jiných zábavných vystoupení v Kutné Hoře a okolí.

Kutnohorské léto 2018

10. ročník celoprázdninového festivalu netradičních prohlídek i jiných zábavných vystoupení v Kutné Hoře a okolí.

Kutnohorské léto 2017

Kutnohorské léto 2017 nabídlo obyvatelům i návštěvníkům Kutné Hory 15 pravidelně se opakujících produkcí. Během měsíců červenec až září navštívilo festival celkem 4 363 platících návštěvníků. Festival Kutnohorské léto 2017 se konalo za podpory Středočeského kraje a Města Kutná Hora.

Celý program Kutnohorského léta 2017

9. ročník celoprázdninového festivalu netradičních prohlídek i jiných zábavných vystoupení v Kutné Hoře a okolí.

Kompletní program Kutnohorského léta 2017 se Vám zobrazí kliknutím na nadpis "Celý program Kutnohorského léta 2017".

UPOZORNĚNÍ

Osoby, které se zúčastní produkcí Kutnohorského léta, udělují pořadateli souhlas k pořizování jejich podobizny a k pořizování zvukového či obrazového záznamu a dále souhlas obdržená data z této akce využít v souladu s § 85 a § 89 Občanského zákoníku a šířit je obvyklým a přiměřeným způsobem.

Kutnohorské léto 2016

Kutnohorské léto 2015


Kutnohorské léto 2014

Již šestým rokem proběhl festival s názvem Kutnohorské léto, festival s podtitulem Jeden den nestačí, festival netradičních prohlídek i jiných zábavných vystoupení probíhajících v Kutné Hoře a okolí od června do září. Kutnohorsko o.p.s. připravilo program pro obyvatele a návštěvníky města ve spolupráci s několika provozovateli památek i jiných zajímavých objektů. Letošní Kutnohorské léto nabídlo obyvatelům i návštěvníkům Kutné Hory 16 pravidelných produkcí. Některé produkce se od minulého ročníku nezměnily, jiné byly upraveny, některé se neopakovaly, jiné ale přibyly.

Výstava iQ pobyt v Kutné Hoře

Prvním projektem obecně prospěšné společnosti Kutnohorsko.cz, která vznikla transformací z občanského sdružení Kutnohorsko.cz počátkem roku 2014, bylo pořádání úspěšné putovní interaktivní výstavy s názvem iQ pobyt. Výstava byla otevřena denně od 1. února do 15. března a svým návštěvníkům nabídla na 50 her, kvízů, hlavolamů a hádanek, skládaček a optických klamů.

Kutnohorské léto 2012

Po celé léto, od června do září 2012, probíhal v Kutné Hoře již 4. ročník multižánrového kulturního festivalu Kutnohorské léto, festivalu nejen netradičních či večerních prohlídek památek s kostýmovanými průvodci, ale i dalších hudebních či divadelních představení.

Tradiční zahájení prázdninových akcí

Létavítání aneb Škola není nuda je celodenní zábavně-vzdělávací program pro děti i jejich rodinné příslušníky, který proběhl v ulicích Kutné Hory na závěr minulého školního roku, dne 29. června 2012.

Kutnohorské léto 2011

Kutnohorské léto 2011 navštívilo více než 2000 návštěvníků! A otevřel se nový programový prostor v parku U Tří pávů!

Kutnohorské léto 2010

Celoprázdninový kulturně zábavný festival probíhající v létě roku 2010 ve městě Kutná Hora od června do poloviny září 2010. Určen je pro všechny tuzemské i zahraniční návštěvníky města.

Festival Kutnohorské léto je tu už od roku 2009

Léto budiž pochváleno. A Kutnohorské léto budiž využito do poslední možnosti, kterou nabízí. Každý má svou představu o dovolené a odpočinku. Zastánci pasivního povalování na chalupě, nebo na pláži to mají jasné. Pro ty aktivnější, kteří přece jen chtějí odpočinek využít k poznávání a zábavě, máme docela snadný recept. Produkce Kutnohorského léta opět nabízí na každý den v týdnu nové pořady, které lze vhodně doplnit dalšími volnočasovými aktivitami. Pro ty, jež si neumí představit, že by místo na dovolenou k moři jeli třeba do Kutné Hory, zkusíme nastínit možnosti, které se jim o dnech volna nabízejí...

Zlato pro kutnohorský tým

Festival Kutnohorské léto získal ocenění "Nejlepší turistický produkt" v soutěži Grand Prix Regiontour aneb Náš kraj 2009!

Ročník 2009

Přijměte naše vřelé pozvání na Hory Kutné, do města stříbra, chrámových věží, půvabných uliček a malebných zákoutí. Do města dvou katedrál, města vpravdě královského, které před Vašimi zraky v letních měsících ožije nejen historickými postavami, ale nabídne vám i neobvyklé pohledy na život našich předků i současníků. Každý den v týdnu, můžete od 1. července do 30. srpna 2009 poznat Kutnou Horu v jiném prostředí, v jiné atmosféře, v jiných kulisách, ale vždy jako město pohostinné a pozorné ke svým návštěvníkům a hostům. Město, pro jehož poznání jen jeden den nestačí …

předchozí měsíc
další měsíc