Výstava iQ pobyt v Kutné Hoře

Prvním projektem obecně prospěšné společnosti Kutnohorsko.cz, která vznikla transformací z občanského sdružení Kutnohorsko.cz počátkem roku 2014, bylo pořádání úspěšné putovní interaktivní výstavy s názvem iQ pobyt. Výstava byla otevřena denně od 1. února do 15. března a svým návštěvníkům nabídla na 50 her, kvízů, hlavolamů a hádanek, skládaček a optických klamů.

Více než 2 200 návštěvníků si tak mohlo vyzkoušet svou pohotovost, rychlost, šikovnost či znalosti a dovednosti! Nejednalo se o klasickou výstavu exponátů, jelikož návštěvníci se všech z nich se směli dotýkat a se všemi si mohli pohrát! Mohli si tak vyzkoušet, komu lépe funguje pravá a komu levá půlka hemisféry, procvičili si svůj postřeh či šikovné ruce nebo přišli na to, co znamená tak často používaná zkratka OK… Často bylo také slyšet, že některé exponáty jsou moc těžké a že nejdou složit – ale věřte, všechno jde J Někteří tak strávili na výstavě několik hodin nebo ji navštívili opakovaně – a odcházeli vždy spokojení, poučení a pobavení.

Výstavu bylo možné po celou dobu konání navštívit na dvou místech. Většina exponátů byla umístěna v krásných a nově zrekonstruovaných prostorách Spolkového domu v Kutné Hoře. Menší část byla pak volně přístupná ve Vile U Varhanáře. Tato barokní vila, stojící nedaleko chrámu sv. Barbory a Jezuitské koleje, je partnerem sítě Bohemia Hotel Club & Golf, která tentokrát výstavu propůjčila právě do Kutné Hory.

Projekt iQpobyt vznikl za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj, Cestovní ruch pro všechny. Díky širokému tematickému záběru osloví veřejnost různého vzdělání, kvalifikace i zájmů. IQpobyt je příjemným zpestřením každodenního života, zážitkem a odreagováním pro všechny cílové skupiny.

Zpět do sekce O festivalu
předchozí měsíc
další měsíc