Zlato pro kutnohorský tým

Festival Kutnohorské léto získal ocenění "Nejlepší turistický produkt" v soutěži Grand Prix Regiontour aneb Náš kraj 2009!

Že Brno je město veletrhů není jistě žádná novina. Že si však právě z Brna odvezl pomyslnou zlatou medaili kutnohorský tým, to je novinka, která prošla několika médii a zaslouží si připomenutí i na našich stránkách. O co tedy šlo?

Pořadatelé letošního ročníku brněnského veletrhu Regiontour a GO, zaměřeného na turistický ruch vypsali soutěž o nejlepší turistický produkt roku 2009. A právě kutnohorský tým, o němž bude ještě řeč získal v této soutěži první místo za realizaci festivalu „Kutnohorské léto 2009“. Připomeňme si, co vlastně Kutnohorské léto znamenaloco mu předcházelo a kdo všechno stál za jeho vysokým ohodnocením.

Kutnohorské léto 2009 plynule navázalo na akci Kutná Hora magická, která ukázala, že je možno nabídnout návštěvníkům města více, než-li se doposud v letní turistické sezóně dělo. Festival s pestrým programem, poprvé připravilo Občanské sdružení Kutnohorsko.cz, spolu s místními podnikateli a správci kutnohorských památek. Partnerem projektu byla Průvodcovská služba Kutná Hora, s.r.o., která si vzala na starost mediální prezentaci a festival do soutěže přihlásila. K celkovému úspěchu přispěla i finanční podpora města Kutná Hora a výrazný podíl na úspěšné prezentaci programu má kutnohorská firma LEPOR, jíž byla plným právem uděleno 3.místo v kategorii Nejlepší jednotná kampaň.

Úspěšné Kutnohorské léto, jehož programy se odehrávaly nejen na historických místech Kutné Hory,v chrámech sv.Barbory, či sedlecké katedrály Nanebevzetí P.Marie, ale i v prostorách zámku Kačina bylo úspěchem sehraného týmu nadšenců, kteří pro návštěvníky Kutné Hory a okolí připravili opravdu vynikající programy. Některé z nich připomínají i naše snímky.

A Kutnohorské léto 2010? V současných dnech se rozjíždějí první kroky k realizaci. Do přípravy programů na každýden v období od 1.července do 12.září se kromě členů a partnerů OS Kutnohorsko nově zapojí i Průvodcovská služba Kutná Hora s.r.o. a GASK (Galerie Středočeského kraje).

Členové i partneři a příznivci OS Kutnohorsko.cz jistě udělají všechno pro to, aby Kutnohorské léto 2010 bylo nejen pro místní občany, ale hlavně pro naše i zahraniční turisty tím správným magnetem, přitahujícím je do ulic a uliček Kutné Hory v počtu co nejvyšším a v duchu jakéhosi motta Kutnohorského léta Jeden den nestačí !

Tak tedy nashledanou při některém z připravovaných programů Kutnohorského léta 2010.

(Autor: Václav Veselý)

Zpět do sekce O festivalu
předchozí měsíc
další měsíc