Tradiční zahájení prázdninových akcí

Létavítání aneb Škola není nuda je celodenní zábavně-vzdělávací program pro děti i jejich rodinné příslušníky, který proběhl v ulicích Kutné Hory na závěr minulého školního roku, dne 29. června 2012.

Tento program zakončený slavnostním večerem byl vyvrcholením příprav, kdy děti kutnohorských základních škol průběžně získávaly znalosti především o svém městě, které pak uplatnily v den vysvědčení v závěrečné hře. Od svých třídních učitelů také obdržely pokyny a herní plány, s kterými obcházely jednotlivé kutnohorské památky, které byly na herním plánu vyznačené. Památky byly pro děti v den hry otevřeny zdarma od 10:00 do 17:00 hodin. Na každém místě našly soutěžní otázku, jejíž odpověď zapsaly právě do herních plánů. Pokud děti neobdržely plány ve škole, mohly si je vyzvednout v den hry v kterémkoliv z informačních center. Celkem bylo rozdáno na 1 500 kusů herních plánů. Vítány byly děti nejen zmíněných základních škol, ale i žáci odpovídajících ročníků ostatních kutnohorských škol či jejich rodinní příslušníci.

Od 17:00 hodin pak děti mohly své vyplněné herní plány odevzdávat organizátorům v parku U Tří pávů. Tam se program vzhledem k nižšímu počtu účastníků (celkem asi 50 dětí) a horkému letnímu počasí (rtuť teploměru se ještě v těch 17:00 hodin pohybovala kolem 25°C) přesunul z původně plánovaného parku pod Vlašským dvorem. Přesun ale byl organizačně dobře zvládnutý a v závěru oceněný všemi účastníky.

Na každé z dětí, které odevzdalo svůj herní plán, čekala drobná odměna. V 18:00 hodin pak začal program, ve kterém se mimo jiné představily jednotlivé produkce celoprázdninového festivalu Kutnohorské léto 2012, festivalu netradičně pojatých, často večerních prohlídek památek a jiných zajímavých míst v Kutné Hoře a okolí. Celým večerem provázela Veronika Lebedová a Karel Koubský ml., muzikálové a pohádkové melodie zazpívala hvězda muzikálu Bídníci Michal Smrkovský. S dětmi byly probrány a správně zodpovězeny všechny otázky, které přes den nacházely v jednotlivých zúčastněných památkách a jiných zajímavých místech. Na děti v parku čekala spousta další zábavy. A ještě něco navíc – všechny herní plány, které obsahovaly více než polovinu správných odpovědí, putovaly do slosování o ceny – o vstupenky na jednotlivé produkce zmíněného letního festivalu , vstupenky do ZOO Habrkovice nebo do kina Modrý kříž, mnoho barviček a odměn z papíru či drobné hračky.

Zpět do sekce O festivalu
předchozí měsíc
další měsíc